Tatrzański Związek Narciarski

MP w biegach - Kowalczyk i Krężelok mistrzami w sprincie

Justyna Kowalczyk i Janusz Krężelok (oboje AZS AWF Katowice) zdobyli w środę na trasach w Wiśle Kubalonce złote medale mistrzostw Polski w narciarskim sprincie. W finałowym biegu Kowalczyk...

Otepaeae: PS w biegach - Kowalczyk 7, Kreżęlok 9

Justyna Kowalczyk wygrała finał B i zajęła siódme miejsce w sprincie Pucharu Świata w biegach narciarskich w estońskiej miejscowości Otepaeae. Zwycięstwo odniosła Finka...

Sukces młodego narciarza-biegacza ze ,,Śnieżki” Karpacz

W niedzielę 21.01.2007r. 14 letni Mariusz Dziadkowiec zajął piąte miejsce we włoskim Val di Fiemme w zawodach 24 Trofeo Topolino w biegu na 5 km stylem dowolnym. Do zwycięzcy stracił zaledwie...

Puchar Polski 2014 w biegach narciarskich - regulamin zawodów.

Bardzo dobrze w eliminacjach sprintu stylem klasycznym zaprezentowali się nasi biegacze, którzy w komplecie awansowali do ćwierćfinałów. Najlepiej spisał się Maciej Staręga, który zanotował siódmy czas, natomiast tuż za nim, na ósmej pozycji uplasował się Konrad Motor. Najlepszy okazał się Rosjanin Sergey Ustiugov.

Znakomicie w biegach ćwierćfinałowych w zawodach FIS w szwedzkim Gallivare spisali się nasi biegacze. Maciej Staręga był bezkonkurencyjny i pewnie triumfował w swoim ćwierćfinale, tym samym zapewniając sobie awans do półfinału. Bardzo dobrze zaprezentował się Paweł Klisz, który do półfinału wszedł jako lucky loser. Niestety trochę szczęścia zabrakło natomiast Konradowi Motorowi, który na finiszu przegrał z Kanadyjczykiem Lenem Valjasem.