Tatrzański Związek Narciarski

Mistrzostwa Polski Seniorów w Ptaszkowej

W pierwszy weekend października na trasach biegowych Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej rozegrane zostaną finałowej zawody Pucharu Polski w biegach na nartorolkach oraz Mistrzostwa Polski Seniorów. Rywalizacja podzielona została na dwa dni - w sobotę odbędą się biegi pod górę na dystansie 5 km, natomiast na niedzielę zaplanowano zawody sprinterskie.

Maciej Staręga triumfuje w Pucharze Polski Bystrej

W niedzielę, 15 września 2019 roku w Bystrej rozegrane zostały kolejne tego lata zawody Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. Wśród Seniorów zwycięstwo odniósł Maciej Staręga z klubu UKS Rawa Siedlce. Obok niego na podium stanęło dwóch braci Burych - drugie miejsce wywalczył Dominik, a trzeci był Kamil.

Dominik Bury wygrywa I Puchar Polski w Jasienicy

Jasienica po raz pierwszy w historii była gospodarzem Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. W sobotę na trasach w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej odbyła się III edycja Pucharu Polski. Na starcie zobaczyliśmy czołowych polskich biegaczy z kadry Lukasa Bauera. Zwycięstwo odniósł Dominik Bury z klubu MKS Istebna, który na finiszu pokonał Macieja Staręgę z UKS Rawa Siedlce. Podium uzupełnił Kamil Bury.

Ranking Pucharu Polski w biegach na nartorolkach

Za nami dwie edycje Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. Tradycyjnie pierwsze zawody rozegrane zostały w Tomaszowie Lubelskim, a następnie gospodarzem Pucharu Polski była Jelenia Góra. Przedstawiamy aktualny ranking Pucharu Polski przed zawodami w Jasienicy oraz w Bystrej.

Sprinty na 100-lecie Polskiego Związku Narciarskiego

Już za tydzień sympatyków biegów narciarskich w Krakowie czeka ciekawe wydarzenie. W sobotę, 21 września 2019 roku na stadionie krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbędą się zawody na śniegu z okazji 100-lecia Polskiego Związku Narciarskiego. Tego dnia do akcji wkroczą biegacze narciarscy, którzy rywalizować będą w sprincie.

Puchar Polski w Jeleniej Górze - wyniki

Jelenia Góra była gospodarzem kolejnej edycji Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. W sobotę, 7 września rozegrany został bieg indywidualny, natomiast w niedzielę odbył się bieg pod górę ze startu wspólnego.